logo

Tuvalde Taş Dokusu

Konak Belediyesi’nin kente kazandırdığı Türkiye’nin ilk mask müzesi İzmir Necdet Alpar Mask Müzesi’nde yeni sergi heyecanı başladı.

foto

İzmir Necdet Alpar Mask Müzesi yeni bir sergiye kapılarını açtı. Ev sahipliği yaptığı farklı sergilerle dikkat çeken müzede Özlem Kalkan Erenus’un ‘Maskara: Parçalanmış Ruhsal Portreler’ sergisi açıldı. Çok sayıda sanatçının da katıldığı açılışta Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, sanatın evrensel boyutuna vurgu yaparak şunları söyledi:“Ben sanatın evrensel boyutunu İzmir’e bir parça daha taşımaktan her zaman mutluluk duyuyorum. Zaman zaman kültür ve sanat etkinlikleri bazı çevrelerde tartışma konusu olabilir ama bizim ödün vermeyeceğimiz temel unsurlardan bir tanesi. Yerel yönetici elbette temel görevlerini yapacak ama onun yanında en önemli görevlerinden bir tanesi de kentlerin kültür sanat yaşamını; daha güzel bir deyişle aydınlığını kitlelere ve topluma yaymak, yaygınlaştırmaktır.”

Dünyayı gezen sergi İzmir’de
Özlem Kalkan Erenus’un Fransa, Hollanda, Polonya, Almanya, Finlandiya, İrlanda, Romanya, iran, Vietnam, Belçika ve ABD gibi birçok ülkede sergilenen eserleri, İzmir Necdet Alpar Mask Müzesi’nde İzmirlilerle buluştu. Çimento, kum, derz gibi malzemelerle tuvalde taş dokusunu yakalayan Özlem Kalkan Erenus, çalışmalarının mask formunda olduğunu ve eserlerini Mask Müzesinde sergilemekten keyif duyduğunu belirtti.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.