logo

Cosplay Convention

İzmir Ekonomi Üniversitesi Anime -Manga Kulübü tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen, Cosplay Convention birbirinden renkli görüntüleriyle Türkiye’nin farklı illerinden gelen katılımcıları ağırladı.  Çeşitli üniversitelerden etkinliğe katılan 200 genç, farklı kostümleriyle yarıştı.

2478_2

Başta İzmir, İstanbul ve Ankara’dan gelen katılımcılarıyla yoğun ilgi gösterdiği Cosplay Convention’da özellikle, Japonya ve Uzak Doğu’ya özgü anime, manga, oyun ve filmdeki karakterlerden etkilenerek hazırlanan kostümler dikkat çekti. Tüm dünyada giderek yayınlan organizasyonda, birbirinden farklı köstümleriyle yarışan gençler, dans gösterileri ve farklı etkinliklerle keyifli saatler geçirdi.

Organizasyonun bu yıl dördüncüsünün düzenlendiğini ve her sene katılımın daha da arttığını belirten İEÜ Anime Manga Kulübü Başkanı Ata Egemen Çakıl, “Organizasyonun büyük ilgi görmesi nedeniyle, yıl içinde bir kaç farklı etkinlik ile tekrarlamayı düşünüyoruz.  Büyük Convention’lar, Yani içinde cosplay fotoğraf çekimleri video çekimleri, dans gösterileri, yarışmalar, kareoke, oyunlar, film gösterimleri bulunan büyük cosplay festivalleri, dünyanın her yerinde yaygınlaşmaktadır” diye konuştu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.