logo

İzmir Çeşitlemeleri sergisi İzmir’i ‘tek açıdan ama hep farklı’ görmek isteyenleri bekliyor

Zekeriya Okulu’nun İzmir Çeşitlemeleri sergisi İzmir’i ‘tek açıdan ama hep farklı’ görmek isteyenleri bekliyor.

01032013170101

Ressam, eğitimci, gazeteci, grafiker Zekeriya Okulu’nun, ‘İzmir Çeşitlemeleri’ adlı sergisi Konak Belediyesi Prof.Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde izleyiciyle buluştu. İzmir Konak Meydanı’nı tek açıdan ele alan ancak birbirinden çok farklı yorumlayan eserler beğeniyle izlendi.

Tango ve resim
Perspektifle minyatür tarzının, resimle grafiğin iç içe kullanıldığı eserlerini yorumlayan Zekeriya Okulu, “Tangoda nasıl dansçılar birbiriyle sürekli temas halindedir, resim ve grafik de aynıdır. Benim için onları birbirinden ayırmak zor” dedi. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a kültür ve sanata verdiği değer için teşekkür eden Okulu, sözlerini şöyle sürdürdü:“Ben bir İzmir hayranıyım. Hemen her gün Konak Meydanı’na uğrarım. Görmezsem bir yanım eksik kalıyor. Sergide yer alan eserlerde de tek açıdan Konak Meydanı’nı görüyorsunuz. Mimarisi, kokusu, dokusu hepsi bir araya geliyor.”

Kültür ve sanatın aydınlığını kent yaşamının her noktasına taşıyan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, sanatını İzmir’de sürdüren, İzmir ile özdeşleştiren özellikle desteklenmesi gerektiğini belirtti ve İzmir’i tuvale yansıtan sanatçıyı kutladı.

Zekeriya Okulu
Sivas doğumlu Zekeriya Mutlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü,’nü bitirdikten sonra sekiz yıl öğretmenlik yaptı. Daha sonra TRT’de grafiker, sanat muhabiri ve Basın ve Halkla İlişkiler Protokol Müdürü olarak görev yaptı. Sanatsal çalışmalarını atölyesinde sürdürüyor.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.