logo

26 Şubat 2013

Göktepe Ödülleri için başvurular başladı

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri Yarışması için başvurular başladı.

metingoktepe-1

Haber takibi yaparken 8 Ocak 1996 günü gözaltına alınan ve polisler tarafından dövülerek öldürülen Evrensel Gazetesi Muhabiri Metin Göktepe’nin anısını yaşatmak ve genç gazetecileri gerçeklere bağlı bir habercilik anlayışı konusunda özendirmek amacıyla ilki 1998 yılında verilen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nin bu yıl 16’ıncısı düzenleniyor.
Yarışma, Haber (Gazete-TV), Fotoğraf ve Yerel Gazetecilik olmak üzere üç dalda düzenleniyor.
Yarışmaya, 15 Mart 2012 ile 15 Mart 2013 tarihleri arasında yayımlanmış olan ürünler katılabilir. Yarışmaya katılacak ürünlerden, yazılı basında yayımlanmış olanlardan, 1 asıl, 16 fotokopi olarak, TV’de yayınlanmış olan ürünlerden ise 1 örnek CD (DVD formatında basılmış) gönderilmesi gerekiyor.
Fotoğraf dalında yarışmaya katılacak olan adayların ise, 1 asıl 16 fotokopi olarak gönderecekleri fotoğraflarının arka yüzlerinin sol alt köşesine bir etiketle ürünün adını, çekildiği yer ve tarihini yazmaları gerekiyor. Gönderilen fotoğraflar en az 18×24 cm ebatlarında (renkli ya da siyah beyaz) olmalı.
Kazananlara ödülleri Metin Göktepe’nin doğum günü olan 10 Nisan 2013 tarihinde düzenlenecek törenle verilecek.
JÜRİDE YER ALAN İSİMLER:
Ahu Özyurt, Ayşenur Arslan, Bülent Falakaoğlu, Celal Başlangıç, Elif Ilgaz, Fikret İlkiz, İnci Hekimoğlu, Karin Karakaşlı, Kamil Tekin Sürek, Nail Güreli, Nazım Alpman, Neşe Düzel, Pınar Öğünç, Ragıp Zarakolu, Yalçın Bayer.
BAŞVURU ADRESİ:
Yarışmaya katılacak adayların; ürünlerini, kısa öz geçmişleri ve bir fotoğrafları ile birlikte, Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri, Arabacı Beyazıt Mahallesi, Kuvayi Milliye Caddesi, Çevre Tiyatrosu Sokağı, No: 1/C, Kocamustafapaşa-Fatih/İSTANBUL adresine, 18 Mart 2013 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.