logo

Kiremitıçi; Gönül Meselesi’ni Anlattı

Yazar, müzisyen ve yönetmen Tuna Kiremitçi son kitabını İzmir için okudu.

22022013211928

Konak Belediyesi’nin izleyiciyle sekizinci kez buluşturduğu ‘Yazarlar İzmir için Okuyor’ etkinliğinin konuğu Tuna Kiremitçi oldu. Yazarlığı kadar sinemacı ve müzisyen kimliğiyle de tanınan Kiremitçi, İzmir için son kitabı ‘Gönül Meselesi’nin19’uncu bölümünü okudu.

Konak Belediyesi Prof.Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programda okurlarıyla bir araya gelen Tuna Kiremitçi, izleyiciden gelen sorulara da samimi yanıtlar verdi. İnsanlar arasındaki ortak gönül bağlarına dokunan kitaplar üretmenin bir yazarın başına gelebilecek en iyi şey olduğunu söyleyen Kiremitçi sözlerini şöyle sürdürdü:“Hepimizi birbirine bağlayan bir ortak bilinçaltı olduğuna inanıyorum. Aramızda gönül bağları var ve hepimizin derininde bunlar birbirine temas ediyor. Bir yazar da yazarken içinin derinliklerine inmeye ne kadar cesaret ederse orada dokunduğu teller başka insanlarda da karşılık buluyor. Bu durum dünya görüşümüzden, dilimizden, dinimizden, etnik kökenimizden bağımsız olarak yaşıyor. Bir kitabın yaygınlaşmanın temelinde de o ortak gönül bağlarına dokunabilmek var.”
Sırada çocuk kitabı var

‘Git kendini çok sevdirmeden’ adlı ilk romanının devamı niteliğindeki ‘Gönül Meselesi’nden satırları İzmirliler için okuyan Tuna Kiremitçi, mart ayında yayınlanacak çocuk kitabının müjdesini verdi. Okurlarıyla anılarını da paylaşan yazar, edebiyatla ilk tanışmasını ise şu cümlelerle anlattı:“Çocukluğumuzu 1970’li yıllarda yaşadık ve o yılların alametifarikası elektrik kesintileriydi. Türkiye’de ciddi bir enerji krizi vardı, elektrik gece kesilir sabaha kadar gelmezdi. Benim de edebiyatla ilk temasım bu elektrik kesintileri esnasında babamızın bize mum ışığında okuduğu Yahya Kemal şiirleriyle oldu.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.