logo

22 Şubat 2013

İngiliz Spor Bakanı’ndan 2020 Olimpiyatları için tam destek

İstanbul Büyükşehir Başkanı Topbaş’ı makamında ziyaret eden eden İngiliz Spor Bakanı Hugh Robertson, “2020 Olimpiyat planlarını inceledik ve çok etkilendik” şeklinde açıklamada bulundu.

IMG_0806

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,Birleşik Krallık Spor ve Turizm Bakanı Hugh Robertson’ı Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ağırladı.

Görüşmenin ardından basın mensuplarına bilgi veren Topbaş, İstanbul’un 2020 Olimpiyatları adaylığı sürecinde ve Londra Olimpiyatları’nda Hugh Robertson’ın önemli katkı sunmuş bir heyetle İstanbul’a geldiğini söyledi.

Hugh Robertson’ın olimpiyatlar konusunda kendilerine tavsiyelerde bulunduğunu ifade eden Başkan Topbaş, “ Tabi desteklerini beklediğimizi kendilerine söyledim.  İstanbul’un olimpiyatlar için hazır olduğunu, hazırlıkların geçen yıllardan çok daha farklı olduğunu, 2020’ye kadar alt yapı başta olmak üzere, ulaşım dahil birçok konuyu bitirmiş olacağımızı ifade ettim. Kendisiyle görüşmemiz sırasında artık olimpiyatlarda İstanbul zamanı dedik” şeklinde konuştu.

İstanbul’un 2020 Olimpiyatlarına hazır olduğunu Hugh Robertson’a ilettiğini ifade eden Topbaş, “ Şuanda İstanbul halkı, yerel yönetici olarak bizler olimpiyat komitemiz Sayın Başbakanımızın desteğiyle hazırız. Başarılı bir Londra olimpiyatı izlediğimizi açılış seremonisinde orada olduğumuzu ifade ettim. Kendi deneyimlerini bize aktardılar. Bu süreçte bize katkı sunacaklarına inanıyorum” dedi.

Birleşik Krallık Spor ve Turizm Bakanı Hugh Robertson’da“2020 Olimpiyat planlarını inceledik ve çok etkilendik. Çünkü bu planlarda İstanbul’un Avrupa ve Asya’nın en iyi yönlerini bir araya getiren ve bunun arkasında muhteşem bir tarihi barındıran bir kent olduğunu gördük. Bunun da olimpiyatlar içinde gerçekten uygun bir ortam olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.