logo

Öğrenciler çeviri atölyesinde buluştu

İzmir Ekonomi Üniversitesi Fen – Edebiyat Fakültesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü, her yıl düzenlediği etkinlikler kapsamında lise öğrencilerini çeviri atölyesinde buluşturmaya devam ediyor.

2452_2

Her yıl Türkiye’de derece yapan öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alan İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü, düzenlediği “Çeviri Atölyesi”nde 3 farklı liseden 50 öğrenci biraraya geldi.  İzmir Türk Koleji, Çeşme Hacı Murat Hatice Özsoy Anadolu Lisesi, Naci Şensoy Anadolu Lisesi öğrencileri çeviri atölyesine katıldı. Mütercim tercümanlık mesleği hakkında detaylı bilgi alan öğrenciler, daha sonra öğretim üyeleri tarafından hazırlanan yazılı ve sözlü çeviri derslerine girdi.  Çeviribilim alanını ve çeviri mesleğini daha yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler, Çeviri Laboratuvarında, kendileri için hazırlanan çeviriler üzerinde çalıştı.

Mütercim tercümanlık bölümüne ilgi duyan lise öğrencileri, gün boyu öğretim üyeleri ile birlikte meslek ile ilgili ilk elden detaylı bilgiye ulaşma imkanı buldu.

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.