logo

Alesi’den Kültürlerarası Etkileşim Semineri

İstanbul’da kurduğu yönetim danışmanlığı şirketinde yöneticileri farklı kültürleri anlamak ve daha iyi iletişim kurabilmek üzerine eğitim veren Ferhan Alesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencilerine seminer verdi.

2450_1
Sosyal Bilimler Enstitüsü Yöneticiler İçin İşletme Yüksek Lisans öğrencilerine seminer vermek üzere İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne gelen Ferhan Alesi, farklı kültürleri anlama üzerine verdiği seminer ile büyük dikkat çekti. Öğrencilerin aktif olarak katıldığı seminerde Ferhan Alesi, kültürün davranışlara olan etkisi ve farklı kültürlerle iletişim kurarken yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Özellikle kendi kültürleri dışında bir çalışma ortamında yaşanan sorunlar hakkında önemli tecrübeler aktaran Alesi, “Kültür şoku, kültürlerarası çatışmalar ve klişeleştirme, küresel organizasyonların ve yabancı çalışanların karşılaşacağı birçok zorluktan yalnızca birkaçıdır. Birçoğunuz, kültürel farklılıkların bizi engellediğini, yorduğunu ve kafamızı karıştırdığını düşünüyor olabilir. Ancak, bu farklılıkları anlarsak, ilişkilerimizde ve etkileşimlerimizde inanılmaz bir zenginlik kaynağı ve kişisel gelişimimizde hatırı sayılır bir kaynak olabilir” diye konuştu.

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.