logo

Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali başlıyor

Şiddet gören, tacize, tecavüze uğrayan tüm kadınlara ithaf edilen ve 11.si düzenlenen Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali İstanbul, Sinop gibi illerde seyirci ile bulaşacak

431599FD7E8C5F241393

Bu yıl 11.si düzenlenen “Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali”, tema bölümleri, toplu gösterimler, açılış, kapanış etkinlikleri, 5. Altın Bamya Ödülleri, söyleşiler ve atölyelerle, 15-23 Mart’ta İstanbul’da, 30-31 Mart’ta İzmir, 6-7 Nisan’da Sinop, 13-14 Nisan’da Bitlis’te seyirci ile buluşacak.

Festivalde “Kadınların Sineması, Bedenimiz Bizimdir, Kendine Ait Bir Cüzdan ve Cinsiyetler” gibi bölümler de bulunuyor.

Yarışma değil dayanışma

Festivalde “10 yıldır kadınların yarışmaya değil dayanışmaya, yan yana olmaya ihtiyacı var” denilerek bir de ödül verilecek. “Mor Kamera Umut Veren Kadın Sinemacı Ödülü” kadınların edilgen, geleneksel, cinsiyetçi olmayan temsillerine, muhafazakar/ataerkil baskının kıskacında kadınların öznelik, öznellik, direnç, eylem ve düşlerine alan açan filmlerin yönetmenlerine verilecek.

Festival boyunca toplu gösterimlere de yer verilecek. Dört ilde bir ay boyunca devam edecek olan festivalin programı ise daha sonra seyircilerle paylaşılacak.

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.