logo

Yat Tasarımı Öğrencileri Köln ve Düsseldorf Fuarlarını Gezdi

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yat Tasarımı Yüksek Lisans öğrencileri, Almanya’da gerçekleştirilen Mobilya ve Tekne fuarlarına düzenlenen teknik geziye katıldı.

2441_3
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyeleri, Yrd. Doç. Dr. Markus Wilsing, Yrd. Doç. Dr. Can Özcan, Yrd. Doç. Dr. Tolga Benli ve Yrd. Doç. Dr. Emre Ergül, altı yüksek lisans öğrencileriyle birlikte Düsseldorf ve Köln’de gerçekleştirilen fuarları gezdi.  Sektörün önemli temsilcileri ile fuarda tanışma fırsatı bulan öğrenciler, Mobilya Tasarım dersinde yaptıkları prototipleri tanıtma şansı yakaladı.

Fuar alanında, genç tasarımcıların inovasyona dayalı ürün tasarımlarının sergilendiği Design Talents bölümüne daha çok ilgi gösteren Yat Tasarımı öğrencileri, gelecek yıl fuara kendi prototipleri ile katılmak istediklerini söyledi.  Düsseldorof’da düzenlenen dünyanın en büyük tekne fuarları arasında yer alan Yat Fuarı’nı iki gün boyunca gezme şansı yakalayan öğrenciler, motor yat ve yelkenli tekne tasarımlarında yeni trendleri, işçilik ve malzeme kalitesinin ulaştığı son noktayı yerinde inceledi.

Su sporları ekipmanları ve su aktiviteleri ile zenginleştirilmiş olan fuarda, tekne malzemeleri ve ekipmanlarına, özellikle de yüzer evlere özel ilgi gösteren İzmir Ekonomi Üniversitesi ekibi, yasal mevzuatın izin vermesi halinde İzmir Körfezi için kamusal kullanımlı pek çok platform tasarlanabileceğini tartıştı.

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.