logo

2.Eski Ev Yeni Sanat Sempozyumu Sergisi

2.Eski Ev Yeni Sanat Sempozyumu Sergisi Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

14022013094904
Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi, şubat ayında kapılarını güzel olduğu kadar anlamlı da olan bir sergiye açtı. Ekim 2012’de gerçekleştirilen 2.Eski Ev Yeni Sanat Sempozyumu Sergisi İzmirli izleyiciyle buluştu.

İzmir’deki tarihi yapılara dikkat çekmek amacıyla düzenlenen ve farklı ülkelerden sanatçıların katıldığı uluslararası sempozyumun en büyük özelliği İzmir’deki eski bir evde düzenlenmesi oldu. İki yıldır eski bir İzmir evinde, tarihi sokak dokusunu da katarak modern sanat üreten sanatçılar, ortaya çıkan eserlerini Ankara’da sergiledikten sonra “yeniden İzmir” dedi. 18 sanatçının resim ve heykellerden oluşan eserleri sanatseverleri bir araya getirdi.

Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde gerçekleşen açılışta, sempozyum koordinatörleri Reyhan Abacıoğlu ve Tuncay Taşkın, “İzmir adına önemli ve ciddi bir etkinlik oldu. Biz, Türkiye sanat ortamı bunları görsün istiyoruz. Kıyıda olmamız taşra kenti ya da sanatı geriden takip eden bir kent olduğumuz anlamına gelmiyor” diyerek İzmir’de önemli sanat etkinlikleri düzenlediğinin altını çizdiler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.