logo

EXPO’ya Akademik Destek

İzmir için son derece önemli olan EXPO 2020 için yapılan çalışmalarda Yaşar Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri de aktif rol oynuyor. Yaşar Üniversitesi  Öğrenci Konseyi üyeleri, Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) İnceleme Heyeti’ni karşılama komitesinde yer alırken; Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri heyet onuruna düzenlenen konsere enstrümanları ile eşlik etti.  

expo1

ÖĞRENCİLER EŞLİK ETTİ

EXPO 2020 adaylık dosyasında öngörülen kriterleri incelemek üzere İzmir’de bulunan BIE üyelerini karşılama komitesinde yer alan Yaşar Üniversitesi  Öğrenci Konseyi üyelerinden Mehmet Gündoğar, İnci Mısırlı, Zeynep Korsacılar ve Desire Eylül Cannon BIE üyelerinin inceleme gezilerine eşlik ettiler. Yaşarlı öğrenciler çok iyi derecedeki yabancı dilleriyle heyetteki üyelerle iletişimin sağlanmasında gönüllü olarak görev aldı.

EXPO TEMA ŞARKISI

Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü Öğretim Üyeleri Zehra Sak Brody, Aylin Aybek ile Öğretim Görevlileri Aytül Büyüksaraç ve Levent Gündüz de BIE üyeleri onuruna Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen konserde sahne aldılar. Konser sonrası düzenlenen resepsiyonda ise Yaşar Üniversitesi  Müzik Bölümü öğrencileri İzmir’in EXPO 2020 tema şarkısını seslendirdiler.

AKADEMİK DESTEK

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Murat Barkan  BİE heyetine yapılan “EXPO İletişim Planı ”başlıklı sunumu Öykü Ajans yetkilisi Niyal Akmanalp ile birlikte gerçekleştirdi. Rektör Barkan ayrıca “Neden EXPO 2020 için İzmir Seçildi” konulu sunumun moderatörlüğünü üstlendi. Ayrıca Yaşar Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Tevfik Balcıoğlu da “İzmir, İzmir’in Konumu, Özellikleri ve EXPO Alanı” konulu sunumun moderatörlüğünü gerçekleştirdi. Yaşar Üniversitesi yetkilileri EXPO 2020’nin İzmir’in kentsel hedefleri arasında son derece stratejik bir önem taşıdığını belirterek gereken bütün kurumsal desteğin verilmeye devam edileceğini açıkladı.

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.