logo

13 Şubat 2013

125 gram bir memenin başına gelen trajikomik hikayesi

Meme kanseriyle mücadelesini anlattığı kitabıyla Azime Taş, Konak Belediyesi’nin kitap tanıtım günlerinin bu haftaki konuğu, oldu. Prof.Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen ‘125 gram bir memenin başına gelen trajikomik hikayesi’ adlı kitabın tanıtım gününe özellikle kadın okurlar ilgi gösterdi.

13022013094028

117 sayfalık kitabın her satırına hastalık sürecinde yaşadığı zorlukları, tedavi sırasında edindiği dostlukları, yaşama nasıl bağlandığını yansıtan Azime Taş, hissettiklerini okurlarıyla paylaştı. Yaşadıklarını paylaşarak faydalı olabilmek adına bu kitabı yazdığını belirten Taş şöyle konuştu:“Bu hastalıkla mücadele edenleri ve onu yenen bütün kardeşlerimi sevgimle, tüm kalbimle kucaklıyorum. İnanırsak her kötü durumun üstesinden gelebiliriz. Sağlıklı, mutlu ve güzel günler bizi bekliyor. Benim umudum ve inancım sonsuz.”

Başkan Tartan: Öncelikle toplumu aydınlatmak gerekli
Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, önemli bir konuya dikkat çeken yazarı kutladı ve bilinçlenmenin, erken teşhisin önemini vurguladı. Başkan Tartan, Konak Belediyesi kültür ve semt merkezlerinde ücretsiz mamografi uygulamaları gerçekleştirdiklerini, sivil toplum kuruluşları ve hastanelerle ortak proje ve kampanyalar yaptıklarını belirtti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.