logo

09 Şubat 2013

Liseliler süt tüccarlarının toplantısını protesto etti

İstanbul’da Liseli Genç Umut üyesi öğrenciler, İstanbul Plaza Hotel’de Ulusal Süt Konseyi Başkanı Harun Çallı ve okul sütü projesine katılan şirket yöneticilerinin katıldığı basın toplantısını protesto etti

08-SUBAT-2013-CUMA-5-KOL1360357286
İstanbul’da Ulusal Süt Konseyi Başkanı ve okul projesine katılan şirket yöneticileri Liseli Genç Umut üyesi öğrenciler tarafından protesto edildi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Harun Çallı, “Geçtiğimiz yıl okullarda çocuklar zehirlendi, çocukların sütlerden zehirlendiğini belirten laboratuar kapatıldı bir açıklama yapacak mısınız?’’ sorusuna “Geçtiğimiz sene on bin öğrencide bir öğrenci rahatsızlandı, kesinlikle zehirlenme yok, çocuklar alerji olmuş, süte karşı alerjileri varmış. Ayrıca eğer laboratuar hatalı sonuç verdiyse kapatılır’’ diyerek cevap verdi.

Liseli Genç Umut: “Okullarımızı sizin gibi piyasacılara bırakmayacağız!’’

Basın mensuplarının sorularının yanıtlanmasının ardından Liseli Genç Umut üyesi liseliler, “Okul sütü zehir küpü, AKP elini liselerden çek” ve “Okul sütü piyasa ürünüdür” yazılı dövizler ve sordukları sorular ile geçtiğimiz yıl dağıtılan sütlerden zehirlenen öğrencileri sordu.

Söz alan Liseli Genç Umut üyesi bir liseli, “Sizin gibi piyasacıların okullarımıza girmesine izin vermeyeceğiz, peşinizde olmaya devam edeceğiz” dedi. Liseliler sizi protesto ediyoruz diyerek basın toplantısını terk etti. Liselilerin protestosundan sonra temsilciler özel güvenlikler eşliğinde toplantı salonundan ayrıldı.

Güvenlik amiri liselilerden rahatsız oldu

Edinilen bilgiye göre, toplantı salonunu terk eden liselilerden iki kişi güvenlik amiri tarafından odaya kapatılarak zorla kimlik fotokopileri alındı. Dışarıdaki öğrencilerin tepkisi üzerine liseliler dışarı çıkartıldı. Ayrıca güvenlik amirinin fotoğrafını çekmeye çalışan basın da güvenlik amiri tarafından “Benim fotoğrafımı çekemezsiniz, burada röportaj yapamazsınız’’ diyerek tehdit edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.