logo

Filmini çek barışa armağan et! – Gençlik Filmleri Festivali

 

FİLMİNİ ÇEK BARIŞA ARMAĞAN ET
19 Mart gecesi açılışı İstanbul’da yapılacak olan Gençlik Filmleri Festivali’nin, 20-21-22 Mart’ta İstanbul’da ki pek çok üniversite ve kültür merkezinde gösterimleri olacak. Bu sene 3.sünü düzenleyeceğimiz Gençlik Filmleri Festivali filmleri başlıyor.

Kıbrıs’ta açılışı yapılıp göstermleri başlayan festival İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antakya ve Eskişehir’de yapılacak gösterimlerden sonra bütün bir yıla yayılacak ve kent kent dolaşarak Türkiye’de Adana’dan, Mersin’e, Diyarbakır’a, Trabzon’a, Çanakkale’den Zonguldak’a onlarca üniversiteyi gezecek.Türkiye’nin dört bir yanında üniversitelerde gençliğin sesini, sözünü perdeye yansıtan Gençlik Filmleri Festivali, üçüncü yılında ‘barış’ teması ile açıyor. Festival bu sene hem genç yönetmenleri hem de izleyicileri ‘barışın sesi’ni yükseltmeye çağırıyor.Yarışmasız, gösterimlerinin ücretsiz olduğu Festival’in amaçlarından biri de, genç yönetmenleri üretmeye ve ürettiklerini paylaşmaya teşvik etmek.  Gençlik Filmleri Festivali, festivalin bir kısmını “Genç Yönetmenler Kuşağı” olarak belirledi. Festival kapsamında pek çok genç yönetmenin filmlerinin, izleyiciyle buluşmasına ön ayak olacak.Gençlik Filmleri Festivali’ne belgesel veya kısa film dalında filmleri ile başvurmak isteyenler öncelikle başvuru formunu doldurup filme dair ve filmin yönetmeninin/yönetmenlerinin olmak üzere yüksek çözünürlüklü en az iki görsel ile beraber genclikfilmlerifestivali@gmail.com adresine göndermelidir. Başvuru formunu indirmek için tıklayınız

Başvuru sahibi filmler bir seçici kurul tarafından izlenerek festivalde gösterilmektedir. Film seçiminde festivalin amacına uygunluk önemli bir kriterdir. Bu anlamda eleme söz konusu olabilir. Bunun dışında altını çizerek belirtiriz ki, festival sinemada yarışma ve eleme kültürüne karşıdır.

Filmlerin son teslim  tarihi 20 Şubat 2013’tür. Filminizin DVD formatlı iki ön izleme kopyasını aşağıdaki adreslere elden teslim edebileceğiniz gibi kargo/kurye ile de gönderebilir.

Ankara Kolektif Kültür Merkezi:
İnkılap Sokak, Devrim Apartmanı, No:24/14, Çankaya/ANKARA
Telefon: 0543 328 69 98
E-posta: genclikfilmlerifestivali@gmail.com
Web: www.genclikfilmlerifestivali.org

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.