logo

Bahçeşehir’den BAU GALATA

Dünyanın saygın üniversitelerinin yerleşke anlayışına getirdiği yenilikleri takip eden Bahçeşehir Üniversitesi, BAU Galata’yla öğrencilerine çağdaş bir yerleşkeden fazlasını sunuyor.

galata5

Kurulduğu günden bu yana öğrencilerinin kentle iç içe ve gelişime ayak uydurabilen eğitim ortamlarında öğrenim görmelerine özen gösteren Bahçeşehir Üniversitesi, BAU Galata’yla bu vizyonunu bir adım öteye taşıyor. Gelecek dönemden itibaren Bahçeşehir İletişim’in tüm bölümlerinin, dersliklerinin ve laboratuarlarının yer alacağı BAU Galata, aylar süren bir çaba ve büyük bir yatırımla, Türkiye’nin donanımlı fakülte yerleşkelerinden biri olarak BAU öğrencilere merhaba demeye hazırlanıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr Haluk Gürgen, BAU Galata’nın, her yıl büyüyen, daha çok öğrenci tarafından tercih edilen ve öğretim kadrosunu genişletip güçlendiren Bahçeşehir İletişim’in vizyonuna ve hedeflerine uygun bir şekilde tasarlandığını belirtti. Prof. Dr. Gürgen, “İletişim Fakültesi’nin bütün bölümleri bu yerleşkede yerlerini alacak, ancak derslerin tamamı Galata’da yapılmayacak. Bu yerleşkede daha çok uygulama, proje ve atölye temelli dersler gerçekleştirilecek. Özellikle, tüm fakülte öğrencilerinin almak zorunda olduğu servis dersler, Beşiktaş Kampüsü’nde verilmeye devam edilecek” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN EN İYİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ İÇİN GEREKİL ŞARTLAR SAĞLANMIŞTIR”

BAU Galata’da, öğrencilerin ve öğretim elemanlarının araştırmalarını ve uygulamalarını gerçekleştirebilmeleri için hazırlanan CATI Laboratuarı, Fokus Grup Laboratuarı, Haber Merkezi, Oyun Atölyesi (BUG), Kreatif Endüstriler Merkezi ve bilgisayar dersliklerinin yanı sıra, sanat atölyeleri ve sergi odaları bulunuyor. İletişim teknolojilerinin ve iletişim anlayışının sürekli değişen doğasına uygun biçimde iletişim eğitiminin de değişime ayak uydurması gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Gürgen, “BAU Galata’da bu yeni anlayışa uygun biçimde tasarlanan laboratuarlar, derslikler ve kültürel-sanatsal ortamlar sayesinde Türkiye’nin en iyi iletişim fakültesi için gerekli şartlar sağlanmıştır” dedi.

ÖĞRENCİ ODAKLI YERLEŞKE

BAU Galata’da öğrencilerin rahatlığının ön plana alındığını kaydeden Prof. Dr. Gürgen, “Öğrencilerin ve öğretim elemanlarının ulaşım sorunu yaşamaması için deniz üzerinden ring hizmeti sağlanacak. Ayrıca öğrencilerin gün içinde Beşiktaş-Galata hattında gidip gelerek zaman kaybetmelerinin önüne geçmek için dersler, aynı gün içerisinde, aynı yerleşkede yapılacak biçimde ayarlanacak” dedi. BAU Galata’nın çok geniş bir kafeteryaya sahip olacağını belirten Prof. Dr. Gürgen, “Çağdaş üniversite anlayışına uygun, daha hareketli, sektörle daha yakın ilişkilerin kurulabildiği, mobil, öğrencilerin tasarımlarını daha kolay şekilde uygulamaya dönüştürebilecekleri bir yerleşke tasarlandı. Medya sektörünün ve akademik dünyanın takdir ettiği gibi sürekli artan eğitim kalitemizin BAU Galata sayesinde daha hızlı bir yükseliş göstereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.