logo

İzmir’in dergisi KNK Kent Konak’ın yeni sayısı çıktı

İzmir’in dergisi KNK Kent Konak, kış sayısıyla 14. kez ‘Merhaba’ dedi. Konak Belediyesi’nin hazırlayıp yayımladığı dergi okuyucularına ulaşmaya başladı. KNK Kent Konak’ın bu sayısında başarılı konular ve röportajlar yer alıyor.

Yeni sayının keyifli belgesel tadında konular ile dolu olduğunu belirten Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan şöyle konuştu:“İzmir ekonomisine katkı koyan, kültür ve sanatını besleyen, tarihine saygı duyan, sağlık ve spor kenti olma özelliğini destekleyen, kısacası İzmir’e ve İzmirliye değer veren bir anlayışla çalışıyoruz. Biz İzmir’de yaşıyoruz, İzmir’i seviyoruz ve İzmir’imizi hep daha iyi yerlerde, daha ileride görmek istiyoruz. KNK Kent Konak dergimiz de İzmir’in güzelliğini anlatmanın en güzel yollarından biri oldu. 14’üncü sayıya ulaştık. KNK Kent Konak’ı okumak İzmir’i okumak demek. Bu sayımızda kenti kentliyi ilgilendiren pek çok konu yer alıyor. Keyifle okunacak. ”

Ayrıca son Sümer Kraliçesi Muazzez İlmiye Çığ ile Nalan Kolağası İmre’nin yaptığı röportajı bu sayıda bulabilirsiniz. Bugün 99 yaşında ama hala panelden panele koşarak etrafındakileri aydınlatmaya çalışan Türkiye’nin ilk Sümeroloğu Muazzez İlmiye Çığ, Sümerler’de ve günümüzde kadının yerini, baş örtüsünü, çocukluğunu, mesleğe başlayışını ve en çok yapmak istediği şeyi KNK’ya anlattı…

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.