logo

Gençlik Filmleri Festivali Kıbrıslılarla buluştu

Kıbrıs’ta DAÜ Öğrenci İnisiyatifi ve Öğrenci İnisiyatifi, AÖA Sinema Kulübü ve Aktivist Düşünce Kulübü tarafından Gençlik Filmleri Festivali’nin açılışı gerçekleştirildi. Festivalin açılışında “Kum Taneleri” adlı belgesel izlendi

Barış temasıyla üçüncüsü düzenlenen Gençlik Filmleri Festivali ilk kez Kıbrıs’ta “Kum Taneleri” adlı belgesel ile yapıldı. Festivalin açılışında Kolektif Müzik Etkinliği’nin ardından açılış konuşması yapıldı.

Açılış konuşmasında “Emeğin gün be gün daha sıkı bir esaret altına alınmakta olduğu, küresel sermayenin hemen her yaşam alanında olduğu gibi eğitim ve gençlik üzerinde de acımasız bir sömürüyü hızla tesis ettiği, kültür-sanatın belli diyetlere, belli köşelere, belli ana-akım fikirlere hapsedilmeye çalışıldığı bir ortamda bağımsız, ücretsiz, kolektif bir film festivali yapmak sadece film izleyip dağılmaktan çok daha büyük bir anlam barındırmaktadır.” denildi.

Konuşmada, festivalin organizatörleri ve destekçilerinin yanısıra Türkiye’de öğrenci alanında soluksuz mücadele veren bağımsız, demokratik alan örgütü Öğrenci Kolektifleri ve onların çalışma grubu olan Kolektif Sinema ile dayanışma halinde gerçekleştirildiği belirtildi.

Açılış konuşmasının ardından söz alan Öğrenci Kolektifleri üyesi Hadi İskit, üniversiteliler selamlayarak dayanışma mesajı verdi.

Açılış konuşmasının ardından “Kum Taneleri” adlı belgesel izlendi.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.