logo

Üniversiteliler Trabzon’da ulaşım zammı istemiyor

KTÜ Öğrenci Kolektifi üyesi üniversiteliler, Trabzon’da son günlerde gündemde olan dolmuş zamlarına tepki olarak Trabzon belediyesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.


Trabzon’da son günlerde gündeme gelen dolmuş zamlarına göre, 1,5 TL’den 1.75 TL’ye çekilen dolmuş ücretleri üniversitelilerin tepkileriyle karşılandı. ‘’Dolmuş zamları durdurulsun’’ yazılı pankartla Trabzon Belediyesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştiren üniversiteliler, yapılan zamlara tepki gösterdiler.

Yapılan basın açıklamasında KTÜ’de öğrenim gören üniversitelilerin ulaşım konusundaki sıkıntılarına değinildi. Ayrıca zamların okul döneminin sonuna getirilerek üniversitelilerden gelecek tepkilerin önünün kesilmesine çalışılmasına dikkat çekildi. Ulaşımda yaşanan sıkıntıların çözülmesi yerine zam yapmanın tercih edildiğini belirten üniversiteliler, mazot zamları ve yüksek vergiler öne sürülerek meşrulaştırılmaya çalışılan zamların sorumluluğunun kendilerine ait olmadığını ve bunun faturasını ödemek istemediklerini söylediler.

Basın açıklamasının ardından iki üniversiteli Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından bir demeç veren Gümrükçüoğlu, üniversitelilere dolmuş yerine belediye otobüslerini kullanmayı öğütlerken, belediye otobüslerine 2013 yılı içerisinde zam yapmayacaklarını söyledi.

Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.