logo

SU Oyuncuları ve çocuklar ‘Düşler Bahçesi’nde

SU Oyuncuları Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale’deki çocukları ‘Düşler Bahçesine’ çağırıyor!

Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü Öğrencileri, “Düşler Bahçesi” adlı çocuk tiyatrosu projeleri ile Anadolu’nun farklı şehirlerini gezerek çocuklar için sahne almaya devam ediyor. Toplumsal duyarlılık bilincini bu kez tiyatro ile birleştiren öğrenciler, bu proje ile Tekirdağ, Edirne ve Çanakkale’de daha önce tiyatroyla hiç tanışamamış yaklaşık 2.000 çocuğa ulaşacak.

Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü “SUOyuncuları” “Düşler Bahçesi” adlı çocuk tiyatrosu projeleri ile ikinci kez Türkiye turnesine çıkıyor. SUOyuncuları 21 – 24 Ocak 2013 tarihleri arasında Tekirdağ, Edirne ve Çanakkale’deilköğretim öğrencisi çocuklarla buluşacaklar. Günde 2 kez sahneye konacak oyun ile 2.000 civarı çocuğa ulaşmak hedefleniyor.

Tiyatronun ulaşamadığı yerlere giderek, çocuklara güzel bir anı armağan etmeyi de amaçlayan öğrenciler ilk kez bu proje ile İstanbul, Adana, Kayseri ve Hatay’da sahne almışlardı.

Toplumsal duyarlılık bilinci ile bir sanat dalını birleştiren SUOyuncuları projelerini şu şekilde ifade ediyorlar: “Bu bağlamda, tiyatroyla henüz tanışamamış gerek İstanbul’da gerek Anadolu’nun değişik bölgelerinde milyonlarca insan ve çocuk bulunuyor. Çocuklara tiyatronun nasıl bir sanat dalı olduğunu göstermek ve onlara oyunumuzla ulaşmak amacıyla yola çıktık. Ayrıca yurt genelinde böyle projelerin az olduğunu tespit ederek, oyunumuzu İstanbul dışında Anadolu’nun farklı illerinde oynamaya karar verdik. Böylece, bir üniversite tiyatro kulübünün yapabileceklerini ve sonucunda oluşabilecek faydaları herkese göstermiş olacağız. Bununla birlikte farklı illerdeki öğrencilere ulaşıp onlara da farklı birer tecrübe yaşatmış olacağız.”

Proje Takvimi: 20 Ocak’ta yola çıkacak ekip 21 Ocak Pazartesi günü Tekirdağ’da, 22 Ocak Salı günü Edirne’de ve 24 Ocak Perşembe günü de Çanakkale’de sahne alacaklar.

Mühendis, ekonomi ve sosyal bilimci öğrencilerden oluşan SUOyuncuları’ndan 8 kişilik ekiple ve Maltepe Belediyesi’nin desteği ile hayata geçecek bu proje, ileride geleneksel olarak farklı bölgelerde de gerçekleşecek.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.