logo

İzmir Üniversitesi ve State University of New York’tan işbirliğine doğru ilk adım

SUNY Oswego Lisansüstü Çalışmalar Birimi Dekan Yardımcısı Fehmi Damkacı, farklı konularda işbirliği olanaklarını değerlendirdiği İzmir Üniversitesi’ni çok beğendi.

State University of New York at Oswego Lisansüstü Çalışmalar Birimi Dekan Yardımcısı Fehmi Damkacı, İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş’i ziyaret etti. Ziyarette, lisans düzeyinde öğrenci değişimi ve yabancı dil eğitimi konusunda işbirliği öncelikli konular olarak ele alındı. En kısa zamanda gerçekleştirilebilecek ortak projeler için çalışmaya başlanacağını bildiren Rektör Prof. Dr. Erciyeş, “Yine lisans düzeyinde öğrencilerimize çift diploma verebilme ve MBA programı konusunda ortak olarak yapılabilecekler konusunda da görüşmelerimiz devam edecek” diye konuştu.

State University of New York’un (SUNY) Oswego da dahil olmak üzere Amerika genelinde 63 kampüse sahip olduğu bilgisini paylaşan ve her iki üniversite arasında kurulacak işbirliği bağına önem verdiklerini ifade eden Fehmi Damkacı ise akademik ve sosyal olanakları ile İzmir Üniversitesi’ni çok beğendiğini söyledi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.