logo

KTÜ’de toplanan paraların ve cezaların hesabını kim verecek?

KTÜ Öğrenci Kolektifi üyesi üniversiteliler, Redhack’in KTÜ yönetimi ile ilgili açıkladığı belgeler üzerine  bir basın açıklaması gerçekleştirdi
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın açıklamasında, KTÜ’deki zorunlu bağış soygunu ile ilgili geçtiğimiz gün ortaya çıkan belgeler üzerine, üniversitelilerin yıllarca mağdur edildiğine dikkat çekildi. Açıklama yapan üniversiteliler, yıllarca mücadelesini verdikleri ve sonunda kazanım elde ettikleri zorunlu bağış soygunun şimdi de belgelerle ispatlandığını belirttiler. Üniversitelilerden zorla alınmasına rağmen bağış olarak adlandırılan ve üniversitelilerin kendi istekleriyle verdikleri iddia edilen kayıt paralarıyla milyonlarca liranın hukuk dışı yollarla toplandığını ve bunlara karşı mücadele eden üniversitelilere cezalar yağdırıldığını söylediler.

Üniversite yönetiminden bu zamana kadar uğradıkları mağduriyetin hesabını soran üniversiteliler, üniversite yönetiminden konuyla ilgili bir açıklama beklediklerini ilettiler. Ayrıca toplanan milyonlarca liranın asıl sahipleri olan üniversitelilere geri verilmesini ve bu süreçte haklarını aradıkları için ceza alan üniversitelilere haklarının iade edilmesini talep eden üniversiteliler sürecin takipçisi olacaklarını söyleyerek basın açıklamasını sonlandırdılar.

kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.