logo

26 Kasım 2012

“Kadın düşmanlarına atacak çok yumurtamız var”

25 Kasım’da sokakları dolduran Üniversiteli Kadın Kolektifi, Tayyip Erdoğan’ı uyardı: “Kadın düşmanlarına atacak yumurtamız çok!” ÜKK’nın tam açıklaması aşağıda:

“Zile’de 15 yıllık eşi tarafından öldürülen Satı’yı, Denizli’de 2 yıl önce boşandığı eşi tarafından pompalı tüfekle öldürülen Reyhan’ı, İzmir’de gözaltına alınan, imamın ordusu tarafından dövülen ve tecavüze uğrayan Fevziye’yı, polislerin saldırısına ve Tayyip Erdoğan’ın “kız mıdır, kadın mıdır” ithamlarına maruz kalan Dilşat Aktaş’ı, onlarca kişinin tecavüzüne uğrayan 13 yaşındaki N.Ç.’yi, Sakarya’da ikisi polis 34 kişinin tecavüzüne uğrayan 14 yaşındaki Ö.C.’yi, Mamak’ta kocası tarafından kurşunlanarak öldürülen Zülfü’yü hatırladın mı Tayyip Erdoğan?

Biz kadınlar, hiçbir zaman unutmadık, unutamadık… 3.sayfa haberleri de unutmamıza izin vermedi zaten. Bizler her sabah tecavüze uğrayan, öldürülen, kurşunlanan kadınlardan biri olabileceğimiz korkusuyla uyanıyoruz. Gün içerisinde görüyoruz ki tahminlerimiz bizi yanıltmamış. 10 yıldır artan kadın cinayetleri, tacize, tecavüze uğrayan kadınların sorumlusu AKP, kadın düşmanlığından geri kalmıyor. Tayyip Erdoğan, bu sefer de “Kadınlara şiddet uygulayan Nazi ruhludur, faşisttir” diyor. Onlarca tacizciyi, tecavüzcüyü aklayan, şiddete uğrayan kadınları kocasıyla barıştırıp ölüme yollayan AKP zihniyeti, şimdi de cenneti vaat ederek kendini aklamaya çalışıyor.

Ancak biz kadınlar biliyoruz ki AKP, iktidara geldiği günden beri kadın düşmanı politikalarından başka hiçbir şey ortaya koymamıştır. Gerek kadının adını bakanlıktan silip kadını aile içinde anne olarak var etmeye çalışarak, gerekse yargısıyla kadını yok sayarak bugünkü sözlerini sarf edebilecek konuma gelmiştir. Şiddete karşı hiçbir önlem almayan Akp, şiddet uygulamaktan çekinmiyor. 3 çocuk söyleminden kürtaj hakkımıza saldırıya kadar her türlü şiddeti uyguluyor kadınlara. Bu cüreti kendisinde bulabiliyor başbakan…

Tayyip Erdoğan ve tayfasını uyarıyoruz

Yaşam alanlarımıza müdahale edip, bedenimiz üzerinde söz söyleme hakkını kendinde bulan Tayyip Erdoğan ve tayfasını uyarıyoruz. Bundan sonra kadınlar üzerine söz söylerken oturup düşünsün başbakan. Gericiliği hayatımıza sokmaya çalışırken, haklarımıza saldırırken, tecavüzcüleri aklarken aklına Hüseyin Üzmez’lerin, Melih Gökçek’lerin kafalarında patlayan yumurtalarımız gelsin. Çünkü kadınlar haklarını alana kadar, kadın düşmanlarının, AKP’nin oyununu bozmak için sokaklarda olmaya devam edecek.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.