logo

23 Kasım 2012

Bakan Suat Kılıç dindar gençlik istedi

Fazıl Say’ı “gençler için kötü örnek” olarak tarif eden Gençlik ve Spor Bakan’ı hayalindeki gençliği tarifledi: “Dinine, devletine, vatanına, milletine, bayrağına bağlı olacak”

Suat Kılıç, Tayyip Erdoğan’ın “dindar gençlik” söylemini devam ettirerek hayalindeki gençliği tarifledi. “Dinine, devletine, vatanına, milletine, bayrağına bağlı nesillerin inşası için çabalıyoruz” diyen Bakan Kılıç, sanatçı Fazıl Say ’ı gençliğe “kötü örnek” olarak gösterdi.

Hatırlanacağı üzere Tayyip Erdoğan’da dindar gençlik isteğini sıkça dile getirmiş, 4+4+4 ile birlikte bir çok AKP’li sonunda bu gençliği yaratmak için fırsat bulduklarını açıklamıştı.

Yumurta

Yumurta eylemlerine de değinen Kılıç, “Bir hukukçu olarak, insanların bedensel bütünlüğüne, kendini ifade etme özgürlüğüne zarar verecek bu eylemleri kabul etmem mümkün değil. Gençler pankart açıp, slogan atabilir; ama yol kapatmak, insanları engelleme adına eylemlere girişmek bana göre yakışmaz” dedi.

Ayrıca Bakan Kılıç, Arttırılacağı açıklanan kredi ve burslarla ilgili de “Artış enflasyonun üzerinde olacak ama 300 TL olmayacak” şeklinde konuştu. (Kredi ve burslar üzerine Kolektif Araştırma Merkezi’nin hazırladığı dosyaya ulaşmak için tıklayınız)

Bir 12 Eylül tiyatrosu

12 Eylül darbecileri Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya ’nın “bizi yargılayamazsınız” sözlerine tepki gösteren Suat Kılıç, “Bunlar yargılanmayacak da Allah aşkına ne yargılanacak? Her ne olursa olsun bu yargı haklı bir yargıdır. İşte darbeciler yargılanıyor, bal gibi de sonuna kadar yargılanacaklar” diyerek tiyatro oyununu sürdürdü. Kılıç ayrıca yargının haklı bir yargı olduğunun üzerini çizdi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.