logo

20 Kasım 2012

Kantin Fiyatına Tepki Olarak “Beleş Kahve” Dağıttılar

İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Birliği, okul kantinin yüksek fiyat politikasına tepki olarak dün itibariyle okul kantini önünde ücretsiz kahve dağıtımına başladı.

“Beleş Kahve” adını verdikleri etkinlik İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri tarafından yoğun ilgi ve destekle karşılandı hatta bazı öğrenciler getirdikleri şeker, bardak ve kahve gibi ürünlerle etkinliğe katkıda bulundu.

Öğrenci Konseyi Başkanı Numan Karabıyık, Medya Kulübü’ne yaptığı röportajda ” Öğrenci Konseyi ve Öğrenci kulüpleri ile birlikte okulda bir dilekçe masası oluşturduk. Bu masa ile İEU öğrencilerinin okulun genelindeki şikayetlerini bir bardak kahve eşliğinde dile getirmelerini sağladık. Öğrencilerin en büyük şikayeti okul kantinini işleten Firuz Catering şirketi olduğunu gözlemledik. Dün 280 şikayet dilekçesi topladık. Toplanan dilekçeleri okulun evrak kaydında kayda girmesini sağladık. Fazla dilekçe topladığımızdan dolayı dün İEU Genel Sekreteri Levent GÖKÇEER’e dilekçeleri bizzat elden kendim teslim ettim ve kendisi bizzat bu konu ile ilgileneceğini söyledi. Ayrıca bu dilekçe masası ile öğrencilerin birliğinin de artmasını planlıyoruz.” dedi

Ayrıca Karabıyık, okul kantinini işleten Firüz Catering şirketinin fiyatları indirene kadar bu kahve eylemine devam edeceklerini de vurguladı.

Haber: Çağrı ÖNER & Bahar TOPRAK

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.