logo

18 Kasım 2012

İsrail gazetecileri ve çocukları vurdu

İsrail, bugün de Gazze Şeridi’ni havadan ve karadan bombalamaya devam etti. Aralarında uluslararası ve yerel basının da bulunduğu iki medya binası vuruldu. Basının binalarının vurulması sonucu en az 8 gazetecinin yaralandığı ifade ediliyor. Yetkililer, gazetecilerden birinin ayağının koptuğunu aktardı.

Gazze Şeridi’nde bugün vurulan birinci binada yerel medya kuruluşlarının ofisi bulunduğu ve El Guds televizyonundan birkaç gazetecinin yaralandığı kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Gudra, El Guds televizyonunun ofisinin uçaklardan bombalanması sonucu en az 6 gazetecinin yaralandığını söyledi. Yetkili, gazetecilerden birinin ayağının koptuğu ifade etti.

Görgü tanıkları ilk saldırıda binanın büyük bölümünün yıkıldığını, gazetecilerin de binayı boşalttığını bildirdi. Daha sonra ise aynı bina iki saldırı ile yeniden vuruldu.

Gazze’de bugün sabah saatlerinde uluslararası medyanın da ofislerinin olduğu ikinci bir medya merkezi daha bombalandı. Bu binada ise uluslararası basından Sky News, El Arabiye ile birlikte Hamas’ın El Agsa televizyonlarının ofisleri bulunuyordu.

Sağlık Bakanlığı yetkilisi Gudra, bu saldırı sonucu da 2 gazetecinin yaralandığını belirtti. İsrail ordusu ise saldırılarda binalardaki antenlerin hedef alındığını ve bunların Hamas tarafından kullanıldığı iddia etti. Uluslararası basın ise İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını dünya kamuoyunun görmemesi için basının binalarının bombalandığını aktarıyor.

BUGÜN 4’Ü ÇOCUK 5 SİVİL ÖLDÜ

İsrail’in bugün Gazze’ye yönelik saldırılarında şimdiye kadar 4’ü çocuk, 5 sivilin öldüğü bildirildi. Gazze sağlık yetkilisi Eşref el-Gudra, bugün İsrail’in saldırısı sonucu 5 sivilin öldüğünü açıkladı. Ölenlerden 4’ünün çocuk olduğu aktarıldı. Gudra, ölen çocuklardan 3 yaşındaki kız ve 5 yaşındaki erkek çocuğun aynı aileden olduğunu ve Cibaliye mülteci kampındaki evlerinin bombalanması sonucu öldüklerini söyledi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.