logo

16 Kasım 2012

Balçova’da Eğitime Yatırım

Balçova’daki dar gelirli aileler de çocuklarına özel ders aldırabilecek. Balçovalı çocuklar eğitim yarışında eşit şartlarda yarışacak.

Balçovalı çocuklar artık okuldan sonra gidecekleri Semt Öğrenci Çalışma Evi’nde, öğretmenler gözetiminde derslerini çalışacak, özel ders çalıştırma programlar ve internet donanımı ile bilemedikleri konuları rahatlıkla öğrenecek.

Balçova Belediyesi’nin eğitim sistemine yaptığı katkılara bir yenisi daha eklendi. Çetin Emeç Mahallesi’nde belediyeye ait 350 m2 alanda kurulu olan iki daire Semt Etüt Çalışma Evi olarak hizmete açıldı. Ağırlıklı olarak 80. Yıl Orhangazi İ.Ö.O’ndaki öğrencilere hizmet verecek olan Semt Etüt Çalışma Evi Çalışma Evi’nde; 4 sınıf, 1 kütüphane, 1 çalışma odası, mutfak ve tuvalet bulunuyor. Türkçe, İngilizce. Matematik, Fen Bilgisi ve Sınıf Öğretmeni olmak üzere 5 öğretmenin görev yaptığı Çalışma Evi gün boyu ilköğretim okulu öğrencilere hizmet verecek. Okul dışındaki zamanda Çalışma Evi’ne gelecek olan öğrenciler, burada hem okul müfredatı ile aynı zamanda işlenecek derslere girebilecek hem de çalışma odalarında öğretmenlerden birebir ders alabilecek. Sağlıklı ve sessiz bir ortamda ders çalışmak isteyen öğrenciler internet odasını ve kütüphaneyi de kullanabilecek.

 

Belediye Meclis Üyeleri ve veliler ile birlikte Semt Öğrenci Çalışma Evi’nin açılışını Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, eğitimin kalitesini artırmak ve eşitliği sağlamak için çalıştıklarını ifade ederek “Eğitim Anayasal bir haktır. Ancak ne yazık ki şu anda ülkemizde adaletsiz bir eğitim sistemi var. Maddi gücü iyi olan aileler çocuklarını özel okullara, dershanelere, etüt merkezlerine hatta özel öğretmenlere gönderebiliyorlar. Ama dar gelirli ailelerin bu imkanı yok. Bu sistem böyle devam ederse dar gelirli insanların çocukları iyi eğitim alamaz hale gelecek. Biz bu gidişe dur demek için eğitime yatırım yapıyoruz. Amacımız Balçova’daki tüm çocukların eşit eğitim imkanlarına sahip olması” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.