logo

14 Kasım 2012

Kebaba doyamadı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında, cezaevlerindeki açlık grevlerine öncelik verirken, BDP’ye hala açlık grevlerinin çok öncesinde çekildiği belgelenen “kebap yeme” fotoğrafıyla yüklenmeyi sürdürdü.

 
İki ay önce 12 Eylül’de çeşitli cezaevlerinde başlatılan açlık grevlerinin Kandil’den gelen talimatla başlatıldığını ve yaygınlaştırıldığın savunan Erdoğan, “Bir şantaj unsuru olarak devlete dayatılmaya çalışıldı. Bizim bu şark kurnazlığına karnımız tok. Siyasetçinin işi açlık grevi yapmak, grev yapanlara arka çıkmak değildir” ifadelerini kullandı.
HALA KEBAP DERDİNDE
Erdoğan, geçmişte gerçekleştirilen açlık grevlerine de vurgu yaparak şöyle devam etti: “Sözde marjinal örgütler tarafından ortaya konan eylemler büyük kampanyalara dönüştürüldü. Bunların amacı kaos oluşturmak, gerilimi tırmandırmak. Biz bu kampanyaya boyun eğmeyiz. Bu tuzağa düşmeyiz. O cezaevlerindeki gençleri terör örgütünün baskısından kurtarmak için ne gerekiyorsa yapacağız. BDP vekilleri de açlık grevine varsın devam etsinler. Bu arada şiş kebaplar filan gelmesin. Bunların bazılarının ciddi şekilde rejim yapmaya ihtiyaçları var. Rejim yaparken bir diğeri diğerine ciğer kebabı takdim ediyor. Bu rejimi faşizme çevirmesinler.”
‘OPERASYONLAR BİTMEZ’
Türkiye’de inkar, asimilasyon politikalarının sona erdirdiklerini iddia eden Erdoğan, “Onlar silah bırakmadıkça operasyonlar bitmez” dedi.
Anadilde savunma hakkı konusundaki sözü yerine getireceklerini belirten Erdoğan, 13 maddeli tasarının Meclisten biran önce geçireceklerini söyledi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.