logo

Hacettepe Öğrencilerinde Açlık Grevine Destek

12 Eylülde cezaevlerin de PKK ve KCK’li mahkum ve tutukluların başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevlerinin 63. gününe gelindi. Grevcilere destek de her geçen gün artmaya devam ediyor.

Açlık grevlerinin 63.gününde bir destek de Hacettepe  Üniversitesi öğrencilerinden geldi. ‘’Beytepe Açlık Grevlerine Destek İnisiyatifi’’ nin  çağrısıyla Edebiyat Fakültesi önünde bir araya gelen öğrenciler, grevdeki mahkum ve tutukluların taleplerini bir kez daha yineledi.

Sloganlar eşliğinde yürüyen grup daha sonra oturma eylemi gerçekleştirdiler. İnisiyatif oturma eyleminin ardından ise bir açıklama yaptı.

Öğrenciler adına açıklamayı okuyan inisiyatif temsilcisi ‘’Kürt halkı, üzerinde kurulmak istenen imha sürecine karşı direnişini topyekun yükseltmiştir. Bugün zindanlardaki direniş, Kürt halkının en temel taleplerini ortaya koymaktadır’’ ifadelerini kullandıktan sonra öğrencilerin açlık grevlerine sessiz kalması halinde 1982,1991,1996 ve 2000 yıllarındaki açlık grevleri ve ölüm oruçları sürecinin tekrarlanabileceğini belirtti.

Haber : Özge Altınyayla

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.