logo

Açlık grevlerine destek sürüyor : İzmir

Açlık grevlerine destek sürüyor : İzmir

Açlık grevlerine destek eylemleri  61. gününde Türkiye’nin bir çok noktasında devam ediyor.

Tutuklu yakınları, devam eden açlık grevlerine destek amacıyla 11 Kasım Pazar günü, İzmir’in Kırıklar F Tipi Cezaevi önü ve İzmir Konak meydanında eylemdeydi.

 

BDP İzmir Kadın Meclisi öncülüğünde Kırıklar Cezaevi önünde bir araya gelen YAK-DER, TAYD-DER, BDP, KURDİ-DER, İzmir Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri, “Açlık grevini selamlıyoruz” pankartı altında açıklama yaptı.

Yapılan basın açıklamasında, “Dışardan içeriye sesimizi, dayanışmamızı göstermek, Kürt sorununun demokratik ve barışçıl çözümü yönündeki taleplerine güç vermek, sahip çıkmak için burada olduğumuzu, bundan sonra da olacağımızı duyurmak istiyoruz” dendi. Açlık grevine giren tutsakların taleplerinin yerine getirilmesi çağrısında bulunuldu.

Ayrıca İzmir Konak’taki bir alıveriş mağazası önünde toplanan DİSK Ege Bölgesi Temsilciliği, KESK İzmir Şubeler Platformu, TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu ve İHD İzmir Şubelerine üye bir grup, “ölüm değil yaşam kazansın” yazılı pankart açıp çeşitli sloganlar atarak eski Sümerbank önüne kadar yürüdü.

Haber: Çağrı ÖNER & Zelal YILMAZ

İzmir Konak Meydanı Fotoğrafları  ve Video : Kazım KIZIL

 

İzmir Konak Meydanı

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.