logo

Yekta Kurtuluş: Formamı kimseye vermem

Genç yaşta Süper Lig ekiplerinin dikkatini çekip 2007-08 sezonunda Süper Lig takımlarından Kasımpaşa’ya transfer olan Yekta Kurtuluş son 3 haftadır Fatih Terim’in gözünden düşmüyor.

Kurtuluş, Kasımpaşa’daki ilk sezonunda 16 lig müsabakasında görev alırken takımını sırtlayan oyuncu olmuştu. İstikrarlı oyun biçimiyle 17 Kasım 2010 Hollanda ile oynanan hazırlık maçı için Türkiye A Milli Takım’ına davet edilen Kurtuluş, 2010-11 sezonunun devre arasında Kasımpaşa tarafından 3.75 milyon € bonservis ücreti ile 20 Ocak 2011 tarihinden itibaren Galatasaray kulübüne katıldı.

Yekta Kurtuluş’tan Muhteşem Dönüş

Geçen sene sakatlığı ve bir türlü yükselmeyen form grafiği yüzünden oynayamayan Kurtuluş bu sene son haftalardaki yüksek tempoda çalışmasının mükâfatını Fatih Terim’in gözüne girerek aldı.

Bu durumdaki en büyük etken kuşkusuz transfer sezonunda Galatasaray’ı uzun süre uğraştıran Felipe Melo oldu.

Antrenmanlara uzun süre çıkamayan Melo bunun cezasını maçlardaki çizdiği formsuz grafikle kanıtlamış oldu. Büyükşehir belediye maçında sahneye çıkan Yekta oynadığı futbolla göz doldurdu ve formayı Melo’ya pekte vermeyecek gibi…

Geçen hafta çarşamba günü oynanan şampiyonlar ligi grup maçında Cluj deplasmanında yine ilk 11 de sahaya çıkan Yekta beklentileri bir kez daha boşa çıkarmadı. Melo’nun kart cezalısı olması da bir etkendi. Ayrıca Fatih Terim  düzenlediği basın toplantısında Melo cezalı olmasa bile, Yekta’ya ilk 11 de görev vereceğini söylemişti.

Şimdi akıllara Yekta orta sahanın Selçuk’la beraber yeni partnerimi olacak yoksa Melo daha çok çalışarak formasına tekrar kavuşabilecek mi? sorusu geliyor. Bu sorunu cevabını ilerleyen haftalarda hepimiz göreceğiz…

Çağrı ÖNER & Engin ÇETİN

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.