logo

Açlık grevlerine destek sürüyor : Ankara

Açlık grevlerine destek eylemleri sürüyor. Grevin 61. gününde Ankara Kızılay’da toplanan ”Ölüm Değil Çözüm Platformu” bileşenleri, ”Tecrit kaldırılsın, ölümler durdurulsun” ,”Direne direne kazanacağız” sloganları eşliğinde yürüdükten sonra bir basın açıklaması yaptı.

İçinde İHD, SDP, LÖB, DEVLİS, KALDIRAÇ, SDH,GENÇSEN,TUHAD-FED gibi bir çok sivil toplum kuruluşu ve siyasi partinin bulunduğu topluluk, KCK’li tutukluların 61.gününe giren eylemine destek vermek için bir araya geldi.

Kızılay Yüksel Caddesi’nde toplanan platform sloganlar eşliğinde Sakarya Caddesine yürüdükten sonra burada basın açıklaması gerçekleştirdi.

Platform adına basın açıklamasını okuyan TUHAD-FED temsilcisi Selahattin Gider AKP hükümetini ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın grevciler için kullandığı ” yiyorlar içiyorlar” sözlerini eleştirdikten sonra Başbakan’a bir ayet okuyarak seslendi.

”Burada Müslümanlığı kendisinde merkezileştirmiş başbakana insan ölümleri ile ilgili bi ayeti anımsatmak istiyorum.Maide suresi 32. Ayeti diyor ki ” Kim bir cana kıyar ve kıydırırsa fesat çıkarmamış birini öldürürse, bütün insanlar ölmüş gibidir. Kim de birisinin hayatını kurtarırsa, bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur”

Basın açıklamasının sona ermesinin ardından bundan sonra her gün talepleri karşılanan dek saat 18.00’de Yüksel Caddesi’nde İnsanlık Anıtı önünde buluşma çağrısı yapan grup slogan atarak dağıldı.

Haber Fotoğraf: Efe Can TAN

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.