logo

‘Açlık grevleri şantajdır, blöftür, şovdur’

Açlık grevleri 61’inci gününde.

Kritik eşik çoktan aşıldı, her an bir ölüm haberinin geleceği korkusuyla dört bir yanda on binler sokaklara dökülüyor ayrıca milletvekilleri de açlık grevine girmeye başladı. 1 haftadır idam cezasını diline dolayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın vurdumd uymazlığı ise halen sürüyor.

Erdoğan, bugün Trabzon’da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Açlık grevlerine ilişkin konuşan Erdoğan, “Bu açlık grevleriydi, ölüm oruçlarıydı bunlar şantajdır, bunlar blöftür, bunlar şovdur. Şimdi de milletvekilleri yapıyorlarmış. Ne yapıyorlarsa yapsınlar. Bizim görevimiz bellidir. Biz sağlıkla ilgili gerekli müdahaleyi yaparız” dedi.

Pervari’deki helikopter kazasında yaşamını yitiren 17 askere Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır dileyen Başbakan Erdoğan şunları söyledi: “Terörle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam ediyor ve devam edecek. Bedeli tüm dünyada olduğu gibi bizde de tabii ki ağır. Bunlara rağmen milletimizin istediğini ve beklediğini er veya geç başaracağız. Çünkü bizim niyetimiz samimidir. Niyetimiz samimi olduğu için de bu işte başarılı olacağız. Yeter ki milletçe bir, birlik, dayanışma içinde olalım. Sonunda inşallah terörü ezeceğiz. Aman aramıza ayrılık- gayrılık girmesin. Ayrılan gayrılığa müsade etmeyelim. Birbirimizi hak için sevelim. Birbirimiz bu şekilde sevdiğimiz sürece başarılı olacağız. Dün uzun bir yolculuktan geldim. Taa Endoezya’da bunu gördük. Brunei’ye gittik, orada da bunu gördük. Türkiye 2023’e farklı hazırlanıyor. Herkes de bunun bilinci içinde. Bu ülkeyi, bu milleti 2023’te dünyanın ilk 10’u arasına inşallah sokacağız.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.