logo

06 Kasım 2012

İzmir’liler Dikkat Valilik ve Meteoroloji Uyardı

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; Yarın (07.11.2012 Çarşamba günü) İzmir’in Kuzey İlçelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın 08.11.2012 Perşembe günüde İzmir’in Doğu İlçelerinde kuvvetli yağış beklenmektedir..

09.11.2012 Cuma günü ve hafta sonunda serin ve yağışlı havanın doğuya doğru hareket ederek iç ve doğu bölgelerinde etkili olmaya devam edeceği ve batı bölgelerinde etkisini kaybedeceği bekleniyor.

Tüm yurtta mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının; Çarşamba ve Perşembe günleri 6 ila 8 derece azalarak, mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor.

İzmir’de halen lodos esmekte olan rüzgarın Çarşamba ve Perşembe günleri poyraz fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esmesi beklenmektedir.

İzmir Valiliği ise yaptığı açıklamada; “Çarşamba ve Perşembe günleri ani ve hissedilir sıcaklık düşüşü ile kuvvetli yağış ve fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksama, vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları; kuvvetli meteorolojik olayların meydana gelmesinden önce yayımlanacak anlık meteorolojik uyarıları takip etmeleri tavsiye olunur.” dedi.

Çağrı ÖNER

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.