logo

06 Kasım 2012

İzmir’de kadın platform çalışmaları hızlanıyor

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri İzmir’de yaptıkları toplantıda önümüzdeki dönem çalışmalarını kararlaştırdı.

2 Kasım Cuma günü bir araya gelen Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele gününde İstanbul’da yapılacak olan yürüyüşün ve İzmir’de takip ettikleri davaların hazırlık çalışmalarını belirledi. İzmir’de çalışmalarını hızlandırma kararı alan platform 10 Kasım Cumartesi günü bir toplantı daha yaparak platform çalışmalarını güçlendirmeye hazırlanıyor. 10 Kasım günü yapılacak olan toplantıya yakınlarını kadın cinayetleri sonucu kaybetmiş ve platformla mücadelelerini birleştirmiş olan kişiler de katılacak. Önümüzdeki hafta boyunca Ege Üniversitesi ve çevresinde toplantının duyurusunu yapma kararı alan platform üyeleri, ayrıca İzmir’de platform çalışmalarını yaymak amacıyla dans ve tiyatro gibi yöntemler kullanarak, sokakta kadınlara hitap etmeyi planlıyor.

25 Kasım’da İstanbul’a

25 Kasım’da İstanbul’da yapılacak olan ve Türkiye’nin dört bir yanından kadının katılacağı yürüyüş için İzmir’den de ücretsiz otobüs kaldıracak olan platform, 25 Kasım çalışmalarına da hız veriyor. İzmir’deki tüm kadınları, kadın cinayetlerini durdurmak için hep birlikte mücadeleye çağıran platformun İzmir’deki çalışmalarında yer almak için yapılacak toplantıya katılabilirsiniz.

Tarih: 10 Kasım 2012 Cumartesi

Saat: 16:00

Yer: TÜM-TİS İzmir Şubesi

Adres: Şehit Fethi Bey Cad. No:13/7 Konak / İzmir

İletişim: 0 555 562 40 86

www.kadincinayetlerinidurduracagiz.net

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.