logo

03 Kasım 2012

“Sınıfları, koridorları mescit yapacağız!”

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya’nın eski rektörü olduğu Şehir Üniversitesi’nde kendilerine “Müslüman Öğrenciler” diyen gerici bir güruh bahçenin ortasında “yeni mescit talepli” namaz eylemi gerçekleştirdi

Başını AKP’li bakanların ve rektörlerin çektiği “Her üniversiteye camii” propagandasından sonra; gericiler üniversitelerde mescit taleplerini meşruymuşçasına dile getirmeye devam ediyor. Kendilerine Müslüman Öğrenciler diyen gerici bir güruh; zaten Ülker grubunun başkanı Murat Ülker’in Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan ve gerici kimliği ilk kurulduğu günden beri bilinen Şehir Üniversitesi’nde “mescit yetersizliğinden” yakındı.

Mescit yetmiyor!

Üniversite bünyesinde zaten var olan mescidi “az bulan” güruh, yaptıkları açıklamada; kendilerine göre az sayıda kişiyi alan mescidin, ders aralarında namazlarını kılmak için gelen ve kuyrukta bekledikleri için derslerine geç kalan öğrencileri “mağdur ettiğini” iddia etti.

Üniversiteyi mescit yapacaklar!

Güruh ayrıca tehdit içerikli bir bildiri hazırlayarak; mescit ile ilgili kesin ve kalıcı bir çözüm bulunana kadar üniversite bahçesinin, koridorların ve sınıfların mescit olarak kullanılacağını söyledi. Üniversitenin bahçesine namaz kılarak “eylemlerine başlayan” güruh; eyleme devam edeceğini söyleyerek “dağıldı”.

Kolektif Basın Merkezi

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.