logo

‘Barış için hemen bir şey yapmalı!’

1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle ortak bir açıklama yapan çok sayıda gazeteci, aydın ve sanatçı, ‘Tüm yurttaşları barış ve adaletten yana tutum almaya çağırıyoruz” talebinde bulundu.

‘YAN YANA GELMELİYİZ’

Açıklamada şunlar ifade edildi: “Barışın sesini yükseltmek için bu 1 Eylülü önemli bir gün olarak görmekteyiz. Barış ancak barışa dair bir mücadelenin, savaş karşıtlığının topluma yayılmasıyla mümkün olacaktır. Başta Kürt meselesinin çözümü olmak üzere, tüm demokratik hakların kazanımı için, savaşa karşı yan yana gelmeliyiz.

Savaşın, ölümlerin olmadığı, diyaloğun önünün açıldığı bir süreci başlatmak için tüm toplumu barışa dair bir şey yapmaya davet ediyoruz. Ülkemizin her gün artan ölümlerden, savaştan ve halkları birbirine düşman kılan yaklaşımlardan acilen kurtarılması için tüm yurttaşları barış ve adaletten yana tutum almaya çağırıyoruz.

İMZACILAR

Ahmet Şık, Ali Durmuş, Ali Şanlı, Aydın Çubukçu, Banu Can, Bekir Ağırdır, Bircan Yorulmaz, Bülent Şık, Cavit Nacitarhan, Dilek Göçkin, E.Ahmet Tonak, Ender İmrek, Erdoğan Aydın, Eren Çaşkurlu, Ertuğrul Kürkçü, Esra Arsan, Esra Mungan, Eşber Yağmurdereli, Ezgi Başaran, Faik Bulut, Fatma Gök, Filiz Koçali, Filor Uluk, Gencay Gürsoy, Göksun Yazıcı, Hacer Elçin, Hacı Orman, Hakan Tahmaz, İzzettin Önder, Julide Kural, Kadir Akın, Levent Tüzel, Mehmet Bekaroğlu, Melike Acar, Metin Boran, Murat Akagündüz, Murat Çelikhan, Mustafa Köz, Mutlu Öztürk, Necmiye Alpay, Nuray Mert, Nuray Sancar, Osman Kavala, Önder Çakar, Ruşen Mahmutoğlu, Saruhan Oluç, Sebahat Tuncel, Sevgi Yılmaz, Sevil Demirci, Sezai Temelli, Soner Şimşek, Tatyos Bebek, Tevfik Taş, Ufuk Uras, Umur Coşkun, Vedat İlbeyoğlu, Vedat Yıldırım, Yalçın Yusufoğlu ve Zümray Kutlu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.