logo

06 Ağustos 2012

‘Okumuş İnsanlar’ açık hava sinemasını onardı

Tepecik’te ‘Okumuş İnsanlar’ açık hava sinemasını onardı.
Ankara Mamak Tepecik, Dostlar ve Sinema bölgelerinde dördüncü haftasını tamamlayan Okumuş İnsan Halkın Yanındadır kampanyası kapsamında Sinema bölgesinde bulunan ve duvarları yıkılmak üzere olan açık hava sineması mahalle halkıyla birlikte onarıldı

Mamak’ta gecekondu bölgesindeki üç mahallede Okumuş İnsan Halkın Yanındadır kampanyası dördüncü haftasını dolu dolu tamamladı. Tepecik, Dostlar ve Sinema bölgelerinde okumuş insanlar çocuklara dersler vermenin yanında veliler ve mahalle halkıyla da etkinliklerine devam ediyor. Mahalle halkıyla birlikte yıkılmak üzere olan açık hava sinamasının duvarlarını onaran okumuş insanlar, sinemanın daha kullanılabilir bir hale gelmesini sağladılar.

Cumartesi günü dersler bittikten sonra Dostlar bölgesinde ‘Okumuş İnsanlar’ mahalle halkıyla film gösteriminde buluştu. Kemal Sunal’ın başrolünü oynadığı 1989 yapımı Gülen Adam filminin gösterimiyle mahalle halkı keyifli vakit geçirdi.
Bugün de Sinema bölgesinde ders verilen çocukların aileleriyle toplantı yapıldı. Toplantıda çocukların bugüne kadarki gelişim süreçleri, neler üretildiği ve kampanya sonunda yapılacak olan şenliğin hazırlıklarından bahsedildi. Ayrıca 4+4+4 eğitim sistemine karşı imza toplama kampanyasına yoğun bir şekilde devam edilmesinin de kararı alındı.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.