logo

06 Ağustos 2012

CHP’li Meclis Üyesinin Yaptığına Bak

Muğla’nın Ortaca İlçesine bağlı Dalyan beldesinde kürt kökenli işletmecilere ait bir restoranın basılmasına CHP’li Meclis Üyesinden ilginç ve küfürlü destek. Marmaris Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Özlü kendine ait şahsi Facebook hesabından konu ile ilgili paylaştığı mesaj ve resim büyük tepki aldı.

Özlü’nün paylaştığı mesajda “girme değil anasını bile s…” Yazarken Dalyan’da ki olaya ait resim üzerinde’de “ “Türkler Giremez” öyle mi? Girdiler işte… Türk Allahtan başka kimseden boyun eğmez…” Yazıyordu.

Marmaris çevresinde sosyal demokrat kişiliği ile tanınan aynı zamanda Meclis Üyesi Özlü’nün de sosyal medya arkadaşı olan Akın Özdemir, Özlü’nün Facebook’taki paylaşımına “Seçilmiş bir meclis üyesine yakışmamış bu paylaşım, üstelik milletvekiliniz bu olayın etnik bir mesele olmadığını kendisi Gençlik Meydanında açıklamışken…” diyerek tepki verdi.

Anında gelen tepkiler üzerine Marmaris Belediye Meclis Üyesi M.Özlü söz konusu fotoğrafı ve mesajı faceebok hesabından kaldırdı.

Marmaris CHP İlçe Başkanı Mehmet Oktay ile yaptığımız telefon görüşmesi sonucu Oktay; “Meclis Üyesi arkadaşımın böyle bir paylaşımda bulunduğunu zannetmiyorum. Paylaşımla ilgili en ufak bir bilgim yok. Eğer böyle bir paylaşımda bulunduysa doğru bulmuyorum.” dedi.

Muzaffer Özlü ise tepki çeken paylaşımını hakkında şunları söyledi. “ Paylaşımımı kaldırdım çünkü yanlış olduğunun farkına vardım. “

Özlü “ peki o zaman neden paylaştınız? “ sorusuna ise “ şuan da musait değilim” diyerek yanıt verdi.

4 gün önce gerçekleşen olay sırasında Ziyaret için Dalyan’da bulunan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, kavganın yaşandığı yere gelerek yetkililerden bilgi aldı. Milletvekili Demir, iki esnaf grup arasında çıkan kavganın bazı kesimler tarafından provoke edildiğini söyledi.

Yaşanan tatsız olayın turizme zarar verebileceğine dikkati çeken Demir, “Bir kaç kişinin provokasyonuyla burada bazı olaylar yaşandı. Bu tür olaylar Dalyan’a yakışmıyor” demişti.

 

Haber: Çağrı ÖNER

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

#

CHP’li Meclis Üyesinin Yaptığına Bak” için 1 yorum

  1. gurkan cakir : diyor ki:

    meclıs uyesının agzı saglık ellerı dert gormesın cok ıyı yapmıs anlından opulecek ınsan