logo

02 Ağustos 2012

Balçova İngilizce Öğreniyor..

Balçova Belediyesi Semtevleri ve AIESEC İzmir Şubesi işbirliğinde başlatılan, ücretsiz İngilizce kursu çocukların akınına uğradı. Belediyeye bağlı 7 Semtevi’nde düzenlenen kurslarda çocuklar eğlenerek İngilizce öğrendi.

AIESEC’in staj programı kapsamında Balçova’ya gelen üniversite öğrencileri, Balçova Belediyesi’ne bağlı Semtevleri’nde anaokulu ve ilköğretim düzeyindeki çocuklara İngilizce öğretiyor.

Balçova Belediyesi, Semtevleri’ne yapılan başvuruları değerlendirerek yaz boyunca dönemler halinde planladığı program sayesinde, 100 çocuk İngilizce temel dil eğitimi almış olacak. Kolombiya, Slovakya, ABD, Norveç, Çin Halk Cumhuriyeti, Endonezya, Macaristan’dan Balçova’ya gelen 9 üniversite öğrencisi, 8 haftalık staj programıyla çocuklara neşeli bir şekilde İngilizcenin temel kavramlarını ve günlük konuşmalarında yardımcı olacak gramer bilgisini öğretiyor. Semtevi’ndeki çocuklar da konuk abla ve ağabeylerinden İngilizce temel konuşma kalıplarını öğrenirken eğlenceli dakikalar geçiriyor. Oyunlar, şarkılar ve resimler eşliğinde İngilizce öğrenmenin zor olmadığını fark eden çocuklar da konuk eğitmenlere Türkçe öğretiyor. Misafir ülke öğrencilerini konuk eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “İki yıldır uygulanan proje çocukların ile hem yabancı dil altyapısı öğrendiklerini hem de farklı ülke kültürleri tanıma imkanı bulduklarını” ifade etti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.