logo

02 Ağustos 2012

AKP’li Başkandan sendika temsilcisine dayak!

AKP’li Başkandan sendika temsilcisine dayak: ”Geberene kadar, öldürene kadar dövün bu şerefsizi”

Zonguldak’ın Çatalağzı Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Alim’in toplu sözleşme nedeniyle aralarında anlaşmazlık bulunan ve telefonda tartıştığı sendika temsilcisi işçi Hasan Cinoğlu’nu, bulunduğu aracın önünü makam aracıyla kesti. Benzin istasyonuna sığınan işçiyi, yanına aldığı koruması, itfaiye personeli ve dolmuş kahyasıyla tekme tokat döven Başkan Alim, “Siyasi olduğu için böyle şeyler olabiliyor” dedi.

DAYAK YİYEN İŞÇİYE 20 GÜN İŞ GÖRMEMEZ RAPORU
Aldığı darbelerle yere yıkılan işçi kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınırken, doktorlar başına ve vücudunun farklı bölgelerine aldığı tekme ve yumruk darbeleri nedeniyle 20 gün iş göremez raporu aldı. Cinoğlu, olaydan sonra Belediye Başkanı ile saldırganlar koruması Mehmet Tekin, Çatalağzı Belediyesi itfaiye personeli Süleyman Küçüker ile Çatalağzı dolmuş kahyası İbrahim Özsoy hakkında şikayetçi oldu.

“ÖLDÜRENE KADAR DÖVÜN ŞEREFSİZİ”
Öte yandan görgü tanığı benzin istasyonu sahibi Yunus Lütfi Çoban, polise verdiği ifadede, “Başkan ilk önce araçla yolumuzu kesti. Hasan Cinoğlu’nun bulunduğu yerin kapısını açamayınca arabayı tekmeledi. İstasyonuna geldiğimizde ise yanındakilerle birlikte Hasan Cinoğlu’na vurmaya başladı. Cinoğlu yere düştüğünde vurmayı bırakıp, yanındakilere, ‘Geberene kadar, öldürene kadar dövün bu şerefsizi’ şeklinde talimat verdi. Olayla ilgili benzin istasyonumun kamera kayıtları mevcut” dedi.
Sendikaların konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.