logo

30 Temmuz 2012

“Ankara Hukuk” ismine 20 bin lira değer biçtiler

Ankara Hukuk Fakültesi’nin Bulgaristan’daki Politeknik Üniversitesi ile yaptığı protokol sonucu kurulan Prizen Hukuk Fakültesi’ne 20 bin lira karşılığı kayıt yaptıran öğrencilerin çift diploma ve denklik beklentilerine YÖK onay vermedi.

Geçtiğimiz yıl Ankara Hukuk Fakültesi’nin resmi sitesinde de reklamı yapılarak çift diploma ve denklik vaadiyle kurulan fakülteye YÖK denklik vermedi. Bunun üzerine fakülteye 20 bin lira ödeyerek giden öğrenciler dolandırıldıklarını öne sürerek hukuki süreç başlattılar.

Ankara Hukuk Fakültesi’nin öğretim görevlilerini göndererek destek verdiği fakültede kayıtlı bulunan öğrenciler sınav koşulu aranmadan girdiklerini belirttiler. Kosova’da bulunan fakültede 3 yıl eğitim gördükten sonra Ankara Hukuk Fakültesi’ne gelerek son yıl eğitim aldıktan sonra çift diplomaya sahip olacakları vaadinin verildiğini söylediler.

Bütün bu yaşananların üzerine açıklama yapan Ankara Hukuk Fakültesi dekanı Hüseyin Altaş: “ YÖK’ün denklik vereceğini düşündük ama vermediler keşke reklamını yapmasaydık, öğrenciler Ankara Hukuk ismini duyunca balıklama atladılar oysa ki daha YÖK onayı tam verilmemişti bu saatten sonra çift diploma alınması mümkün değildir” açıklamalarında bulundu.

Şu aşamada öğrenciler ve velileri sadece hukuki süreci yürütmekte olduklarını, ellerinden sadece bunun geldiğini belirttiler.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.