logo

25 Temmuz 2012

Kocaeli’de polis üniversitelileri fişliyor!

Kocaeli polisi yazı ‘boş geçirmeyerek’ üniversitelileri fişliyor

Kocaeli’de polis şu ana kadar 7 üniversitelinin ailesini arayarak emniyete çağırdı. Telefonla arayıp ”Çocuğunuzun başına bir şey gelmesini istemezsiniz, buyrun emniyete” diyerek aileleri emniyete çağıran polis, gelen ailelere üniversitelilerin bir yıl boyunca katıldığı eylemlerin fotoğraf ve videolarından oluşan bir dosya gösteriyor.

Polis, “Çocuğunuz teröre karışıyor, yarın öbür gün tutuklanırsa üzülürsünüz” tehditleriyle aileleri telaşlandırıyor. Emniyete gitmeyen aileleri sürekli arayarak taciz eden polis “Çocuğunuz ya eve dönemezse, yolda başına bir şey gelirse” diyerek tehditlerini şiddetlendiriyor.

Kocaeli’de geçtiğimiz yıl öğrencilere yönelik baskı ve şiddet artmış, 12 üniversiteli tutuklanmış. Yüze yakın üniversiteli hakkında davalar açılmış ve soruşturmalarla okuldan uzaklaştırılmıştı. Ancak hiçbir baskının öğrencilerin meşru ve demokratik haklarını kullanmasını engelleyemediğini gören polis şimdi de ailelerini korkutarak üniversitelileri durdurmaya çalışıyor.

Dikkat çocuğunuz terörist oluyor(!)

Polisin çirkin karalamasından ‘Okumuş İnsan Halkın Yanındadır’ kampanyası kapsamında çocuklarını yoksul mahallelere yollayan 3 aile de nasibini aldı.  Polis “Çocuğunuzu oraya yollamayın yoksa fişleriz, geleceği kararır” diyerek aileye tehditler savurdu.

Kaynak: 

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.