logo

20 Temmuz 2012

Balat’ta kadın cinayeti

 2 aylık hamile olduğu öğrenilen Mahmure K. birlikte yaşadığı Z. Bakır tarafından çocuklarının gözleri önünde hunharca katledildi.

DHA’nın edindiği bilgiye göre; saat 00.30 sıralarında meydana gelen olayda, 31 yaşındaki Z. Bakır, 2 aylık hamile olan 19 yaşındaki Mahmure K.’yı 47 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Genç kadının darbeyi en fazla göğüs ve boğaz bölgesinden aldığı belirtildi. Z.Bakır’ın karısını bıçaklamadan önce de sopayla dövdüğü iddia edildi.

Olay Yeri İnceleme Ekipleri evde detaylı bir inceleme yaptı. Kadının cesedi incelemelerin ardından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Kadının cesedi çıkartılılırken bir komşu kadın, “14 yaşından beri çile çekiyor, işkence görüyor. Belki mezarında rahat eder” dedi. Komşularının iddiasına göre gündüz başlayan şiddet gün boyu sürdü. Kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir kişi, “Gündüz aile kavgası yüzünden buraya polis geldi. Bizim defalarca telefon etmemize rağmen polis eve girip şahsı gözaltına almadı” dedi.

Z. Bakır ile resmi nikahı olmayan Mahmure K. aslında bir çocuk gelin. K’nın çok küçük yaşta tanıdığı Bakır’dan 2 çocuğu vardı ve 3’üncü çocuğuna hamileydi. Komşusunun iddiasına göre Mahmure 14 yaşından beri şiddet görüyordu.

En yakınları tarafından öldürülen kadınların katillerine daha ne kadar ağır ceza verilmeyecek? Daha ne kadar önlem alınmayacak? Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Medyakulubu kadın katillerinden ve buna yasalarıyla göz yuman sorumlulardan hesap sormaya devam edecek.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.