logo

20 Temmuz 2012

Anonymous’dan RadHack’a destek eylemi: Emniyet’i çökerttiler!

RedHack, son olarak dün sabah Türkiye Futbol Federasyonu’nun sitesini çökertti. Anonymous ise RedHack’e destek olmak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi web sayfasını hack’ledi. Sabah saatlerinde gerçekleştirilen sanal saldırı sonucu Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesine şu an için ulaşılamıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü, elbette RedHack’in saldırı düzenlediği ilk kurum değil. Hükümet ve devlet kuruluşlarını hedef alan grup, daha önce Başbakanlık başta olmak üzere çeşitli bakanlıklar, TÜBİTAK, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri dahil birçok kuruma saldırıda bulundu.

TÜRK TELEKOM’U DA HEDEF ALDI

28 Nisan 2012 tarihinde gece saatlerinde Türkiye’nin birçok yerinde internetin kopmasıyla birlikte RedHack, olayı üstlenmişti. Ancak Türk Telekom’dan yapılan açıklamada olayın saldırıyla bir ilgisi bulunmadığı ve fiber altyapının yayılımı ve her noktaya ulaştırılmasına aracılık eden MPLS (Multi Protocol Label Switching) sisteminin kurulumu sırasında sorun çıktığına dikkat çekildi.

TWITTER HESABI KAPATILDI

Dışişleri Bakanlığı’nı hack’ledikten sonra bakanlığa “Oğlum bak git” mesajını gönderen RedHack’in çok geçmeden Twitter hesabı kapatıldı. Ancak çok geçmeden hacker grubu yeni bir hesap açtı ve kısa sürede yaklaşık 23 bin takipçiye ulaştı.

Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.