logo

11 Temmuz 2012

Okumuş insanlar Van yolcusu!

Öğrenci Kolektifleri’nin altı yıldır yaz aylarında mahallelerde yürüttüğü Okumuş İnsan Halkın Yanındadır kampanyası bu yıl da depremin vurduğu Van’da gerçekleştirilecek

7.2 lik depremle binaların yıkıldığı, depremin yarattığı psikolojik ve sosyal yıkımın ardından KCK operasyonları ile politik yıkıma da maruz bırakılan ve yalnızlaştırılmaya çalışılan Van halkı ile kardeşlik köprüsü kuran ve depremin ardından bugüne kadar dönüşümlü olarak gönüllü şekilde kentte çalışan üniversiteliler yazın da Van’ı unutmuyor.

Belediye yönetiminin büyük kısmının hapsedilmesi ve belediyenin işleyemez hale getirilmesi çabalarına inat, devletin destek olmak bir yana köstek olduğu Vanlı depremzedelere kardeşlik elini üniversiteliler uzatıyor.

Öğrenci Kolektifleri tarafından düzenlenen; Türkiye’nin dört bir yanında yüzlerce gönüllüyü, binlerce çocukla buluşturan ve 6 yıldır gerçekleştirilen “Okumuş İnsan Halkın Yanındadır” kampanyası kapsamında gönüllüler Van’a gidiyor.

14-29 Temmuz tarihleri arasında Van Çocuk Evi’nde gerçekleştirilecek çalışmalarla Vanlı çocuklar ve Van halkı ile buluşacak olan üniversite öğrencileri drama, koro, eğlenceli bilim ve tarih gibi pek çok ders verecekler.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.