logo

10 Temmuz 2012

Redhack de artık ‘terör örgütü’

Son dönemlerde Türk kamu kurum ve kuruluşlarının internet sitelerine yönelik sanal saldırılar düzenleyen bilgisayar korsanı grubu Redhack de “terör örgütü” kapsamına alındı.

Dışişleri Bakanlığı sitesine yönelik olarak Çarşamba günü gerçekleştirilen saldırının ardından harekete geçen polis ve savcılık bilgisayar korsanı grubunun orak çekiçten oluşan bir logosu ve bir manifestosu olduğu için “terör örgütü” kapsamına alınması gerektiğine karar verdi.

Radikal gazetesinin haberine göre grubun eylemlerini Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele şubesine gönderen savcılık uzmanlardan örgüt boyutunun detaylı şekilde araştırılmasını istedi. Gazeteye konuşan emniyet kaynakları Redhack eylemlerinin bilişim suçlarıyla mücadele kanunu çerçevesinde yürütüldüğünü ve bu nedenle zanlıların yakalanmasının geciktiğini savundu.

Redhack Dışişleri Bakanlığı eylemi öncesinde İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ankara Emniyet Müdürlüğü sayfalarını çökertti. Sayfalardan bilgileri alan Redhack bu bilgilerden bir kısmını da yayınladı.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.