logo

08 Temmuz 2012

Devlet kadın polisi de koruyamadı

Eskişehir’de 29 yaşındaki komiser, ayrı yaşadığı ve devletin koruma talebini kabul ettiği halde koruma vermediği eski eşi Gülşah Karakafa’yı öldürdü.

Eskişehir Sivrihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ‘nde görevli komiser 29 yaşındaki Ü. Karakafa, boşanma davası açan ve ayrı yaşadığı Ankara Emniyet Müdürlüğü’ nde görevli polis memuru eşi 25 yaşındaki Gülşah Karakafa’yı servis beklerken 4 kurşunla vurup öldürdü. Karakafa, ardından tabancayı kendi başına dayayıp ateşleyerek yaşamına son verdi. Gülşah Karakafa’nın, terk ettiği eşi tarafından sürekli tehdit edildiği için 2 gün önce savcılığa başvurup koruma talep ettiği, kabul edildiği, ancak henüz koruma tahsisinin yapılmadığı ortaya çıktı. Gülşah’ın polis memuru olması, ayrıldığı kocasının komiser olması ve koruma talebinin kabul edildiği halde devletin koruma tahsisi yapmamış olması devletin kadınları korumadığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Boşanma Davası Açtı ve Tehditler Devam Etti
Gülşah Karakafa, kendisine de şiddet uygulamaya başlayan, şiddetli geçimsizlik yaşadığı komiser olan eşi Ü. Karakafa ile boşanmak için dava açtı, evden ayrıldı. Ancak Ü. Karakafa, eşini sürekli ölümle tehdit etmeye başladı.

Koruma talebine rağmen Devlet Gülşah’ı Korumadı
Boşanma davası açtığı komiser eşi Ü. Karakafa’dan sürekli silahlı tehdit alan Gülşah Karakafa, 2 gün önce savcılığa başvurarak koruma talep etti. Bunun üzerine durumu değerlendiren savcılık, Gülşah Karakafa’ya koruma verilmesini onayladı. Ancak koruma talebi kabul edilen Gülşah’a koruma verilmedi.

Ablamı Devlet Korumadı
Ölen Gülşah Karakafa’nın kız kardeşi Melisa Karakafa, ablasının sürekli tehdit edildiğini belirterek, “Ablamı koruyamadılar. Sürekli tehdit ediliyordu. Defalarca tehdit aldığını söyledi ama yine de koruyamadılar. Şimdi ben her polis gördüğümde krize gireceğim. Ablam mükemmel bir insandı. Ablamı koruyamadılar” diyerek gözyaşı döktü.
Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.