logo

05 Temmuz 2012

Karadeniz’in en büyük rezaleti!

Karadeniz’in en büyük rezaleti!


“Karadeniz’in En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi” denilen Kuzey Yıldız TOKİ konutlarında yaşanan sel felaketinde ölenlerin sayısı 10’a yükseldi. İki dere arasına, dere yatağı metrelerce daraltılarak inşa edilen konutların, bodrum katları vatandaşlara mezar olurken, rezaletin boyutlarının daha büyük olduğu ortaya çıktı. “Karadeniz’in En Büyük Konut Projesi”nin yanında “Karadeniz’in En Büyük Outlet AVM’si” denilerek bir ay önce açılışı yapılan İdol İnşaat’a ait Lovelet AVM’nin de sular altında kaldığı ortaya çıktı.
DAĞI OYUP AVM YAPTILAR
Samsun’un Canik İlçesi Toptepe Mahallesi’nde 8 Haziran’da açılan ve 60 Milyon TL’ye mal olduğu belirtilen alışveriş merkezi, dağ oyularak kazanılan arazide dere yatağının üzerine yapılmış! Samsun Mimarlar Odasının tüm itirazlarına rağmen inşaat edilen AVM açılışını ise, “Canik’in gelişim ve dönüşünün simgesi” diyen AKP’li Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve Samsun Valisi Hüseyin Aksoy birlikte yapmış.
Dün meydana gelen sel nedeniyle sular altında kalan alışveriş merkezindeki mağazalar çamura battı. Selin, alışveriş merkezinin kapanmasından sonra meydana gelmiş olmasının ise büyük bir faciayı önledi.

Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.