logo

7. Kolektif Yaz Kampı başladı

7. Kolektif Yaz Kampı, Türkiye’nin dört bir yanından gelen liseli ve üniversitelilerin katılımıyla coşkulu bir şekilde başladı.

Bu yıl 7.si düzenlenen Kolektif Yaz Kampı, İzmir Dikili Sotes Tatil Köyü’nde başladı. Sabah erken saatlerde kamp alanına giriş yapan liseli ve üniversiteliler kayıt yaptırdıkları atölyelerle, birlikte üretmenin keyfini doyasıya çıkarmaya hazırlanıyorlar. Kampın ilk gününde bütün yılın yorgunluğunu deniz keyfi ve çeşitli sporlar yaparak çıkardılar.

Akşam programında ise ilk olarak İstanbul Kolektif Müzik Topluluğu’nun müzik dinletisi vardı. Halaylar eşliğinde sona eren dinletinin ardından Öğrenci Kolektifleri adına konuşma yapan Can Kaya “Geçen sene bu kampı yaptığınız tarihlerde biz AKP’nin tutsak etmek istedikleri üniversiteliler, cezaevlerindeydik. Ve bugün geleceğin umudu olan Liseli Genç Umut’un isyanı, “Ülkeyi, üniversiteyi, sokağı özgür bırak diyerek mücadele sesini Türkiye’nin dört bir yanında AKP’ye gününü gösteren üniversiteliler, Kolektifler sayesinde buradayız. Hala gazeteciler içeride, hala seçilmiş siyasetçiler içeride, hala üniversiteliler içeride. Onlar dindar, itaatkar nesil gençlik istiyor. Biz inadına haykırıyor Kolektif olacağız, AKP’ye davamız bitmedi, bitmeyecek.”

Kaya’nın ardından sahneye çıkan Teneke Trampet grubu şarkılarıyla liseli ve üniversitelilere bir müzik ziyafeti yaşattı.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.